من جاسوس نبودم

 

من جاسوس نبودم


 اخیرا در یکی از اجلاس ها آقای مدودف در ملاقات با جیمز کامرون، نخست وزیر انگلیس به وی گفت شما جاسوس خوبی برای روسیه می شدید. وقتی کامرون در روسیه دانشجو بود، روسها وی را به عنوان کسی که می تواند موثر باشد رسد کرده بودند تا در «KGB) استفاده کنند. این گونه شناسایی ها در همه ی کشورها انجام می شود لذا افرادی که از کشور خارج می شوند باید مراقب اینگونه جریان ها باشند تا گرفتار نشوند.

   یکی دیگر از راههایی که در مباحث سیاسی استفاده می شود، اعطای پناهندگی سیاسی به اشخاص حقیقی و حقوقی است. اشخاص حقیقی مثل من و شما که در جریان های خاص سیاسی پناهندگی می دهند. مثلا آقای حجازی همسر خانم ندا آقا سلطان در جریان فتنه 88 از ایران خارج می شود و به وی پناهندگی سیاسی داده می شود.این فرد شخص خاصی در ایران نبوده بلکه یک فرد کاملا عادی بوده است. این یکی از ابزار ها ی جنگ نرم و نفوذ سیاسی است.خود آن فرد می تواند ارتباطات زیادی در داخل داشته باشد. و گاهی این پناهندگی ها برای اشخاص حقوقی است. به عنوان مثال آقای مهاجرانی به عنوان وزیر ارشاد دولت جمهوری اسلامی ایران وقتی به انگلیس می رود به او پناهندگی سیاسی می دهند. این می تواند برای آنها یک اهرم قدرت باشد.چون این فرد در سطح وزارتخانه بوده است و بسیاری از اطلاعات محرمانه ی کشور را در اختیار  دارد و می تواند خیلی از ارتباطات را در داخل کشور داشته باشد. این پناهندگی ها کاملا هدفمند است و نشان می دهد که دولت انگلیس با مخالف های دولت جمهوری اسلامی ایران در تعامل است و پنهان نمی کند. آنها همه ساله ردیف بودجه ای را برای مقابله با ایران در نظر می گیرند[b1] .

نکته ی دیگر تاسیس احزاب غربزده است.در داخل کشور حزب زیاد داریم از جمله حزب موتلفه، پایداری، آبادگران، در گذشته جبهه مشارکت.... یکی از شگردهای غرب برای ایجاد شکاف در کشور ها استفاده از عنوان اصلاح طلبی است. عموما در کودتاها و انقلاب های مخملی از واژه ی  اصلاح طلبی استفاده می کنند. در اکراین، گرجستان، قزاقستان و... یکی از شعارهای آن ها اصلاح طلبی بوده است. این مساله باید برای ما یک هشدار تلقی شود. اصلاح طلبی به معنای ایجاد فساد نیست بلکه به معنای ایجاد تغییرات ساختاری در درون دولت است. رهبرانقلاب فرمودند اصلاح طلبی اتفاقا لازم است و باید اصلاحات صورت پذیرد. حال این اصلاحات که مورد تایید رهبر هم هست، بر چه مبنایی باید باشد؟ آن طور که مورد خواست امریکاست اتفاق بیافتد؟آیا باید مبنای دینی و اجتماعی باید داشته باشد؟ یا مبنای سیاسی که امریکائیها به دنبالش هستند؟

علی صدیقی

متن کامل


 [b1]از عاقبت این ارتباط ناهنجاربا شرایطی  استثمار و...

/ 2 نظر / 18 بازدید
... نروژ

به عنوان یه پناهنده یا جاسوسی که تو می گی می گم تحلیلت خیلی ضعیفه یا بیا پناهنده شو بفهم چه خبر بعد بنویس یا برو در مورد چیز دیگه بنویس دوست دارد همون جاسوسی که تو می گی

پویا

این مطلب به نظر یک کلیت و قانون را میگه نظر نروژی محترم یک مورد میتواند محسوب شود